Baumit OPEN

Zateplit dům je jako obléknout mu kabát. Vrstvu, která jej chrání před chladem a vlhkem, ale také před přímým sluncem a horkem. Jenomže vybrat správný zateplovací systém není o nic jednodušší než vybrat si ideální svrchník. Může se totiž stát, že svému domu navléknete místo funkčního prádla pláštěnku. Ta jej sice ochrání před vnějšími vlivy, avšak stačí, aby se dům trochu zahřál zevnitř, a pořádně se vám v pláštěnce zapotí. A to nechcete…

Výhodou systému Baumit open je, že nechá zdi dýchat. To znamená, že vodní páry, které v domácnosti vyprodukujeme díky vaření, mytí nádobí, koupání apod., projdou unikátní sítí průduchů a beze zbytku zmizí. Nehrozí tak žádné tepelné mosty, a tedy ani kondenzace páry způsobující vlhkost konstrukce a plísně. Zní to možná neuvěřitelně, ale váš dům denně “vypotí” až 10 litrů páry. Rozdíl je tedy citelný.

baumit open obrázek

Jak Baumit Open propouští vodu

“Obecně je Baumit open ideálním materiálem pro zateplování novostaveb a nízkoenergetických a pasivních domů, protože výrazně snižuje tepelné ztráty a přispívá tak k úspoře energie. Běžně jej však používáme i při rekonstrukcích starších budov. Těm pomáhá vyřešit jak vlhkost, tak i problémy se zasolením. Velmi se nám osvědčil dokonce při obzvláště delikátní asanaci historické stavby v centru Brna, kde jsme zateplovali promáčené zdi domu chráněného památkáři“. Stanislav Snopek.

Práce s Baumit open systémem je pohodlná a hlavně rychlá. Namísto uchycování hmoždinkami se materiál u klasického cihelného zdiva novostaveb lepí až do 8 m výšky (což je zároveň prevencí bodových tepelných mostů). U kvalitativně nejistých povrchů (například u monolitického betonu nebo staré omítky) se k uchycení Baumit Open používají speciální lepicí kotvy StarTrack.

Perforovaný polystyren, který systém využívá, zkracuje dobu vysychání a tím urychluje celou rekonstrukci. Navíc je obecně snáze aplikovatelný, protože nehrozí jeho narušení vlivem klimatických podmínek během zateplování.

Ať je zima nebo teplo, mokro či sucho, Baumit open zaručí vašemu domovu maximální možný komfort, stabilní teplotu a zdravé klima.

A jde-li ruku v ruce kvalitní materiál a dobře provedená práce, získá váš dům kabát přesně na míru. Od toho jsme tu.

Takže si to zrekapitulujme. Největší esa systému Baumit open?

  • prodyšnost materiálu
  • klimatická odolnost
  • dobrá vysychavost
  • snadná manipulace
  • odolnost vůči opotřebení

Pro ještě více informací o systému, který dýchá, klikněte na http://www.baumit.cz/

A nebo se spojte rovnou s námi, pomůžeme vám zateplit váš dům.

Přidej komentář

Váš email nebude nikde publikován nebo sdílen. Vyžadovaná pole jsou označena *

    Máte zájem o podobný projekt?    Máte dotaz, připomínku nebo chcete poptat naše služby? Využijte kontaktní formulář. V pracovní dny na vaši zprávu odpovíme do 24 hodin, můžete na sebe také zanechat pouze telefon a my se ozveme zpět.