Nový kabát pro bytový dům v Gorazdově ulici

Nedávno jsme se vrhli na opravu bytového domu v Gorazdově ulici v Brně. Má už téměř 100 let, a tak bylo potřeba dát ho trošku do pucu. Stačilo “pár” kosmetických úprav a dnes už je opět chloubou ulice.

Dům jsme nezateplovali, ale už nutně potřeboval novou fasádu. Začali jsme tedy oklepem staré omítky. Přitom jsme udělali poklepovou zkoušku a našli tak místa, kde je špatné zdivo. To jsme následně vyspravili speciální maltou a zacelili. Některé stěny ovšem vyžadovaly hlubší zásah a oklep až na cihlu. Taková místa jsme všechna řádně očistili a zbavili nečistot “vapkou”.

Další kroky rekonstrukce domu

Nástřik hrubé omítky

  • Hrubování – aneb natažení hrubé omítky. Každá hrubá omítka musí velice dobře a relativně pomalu vyschnout, jinak vám bude praskat. I proto se v létě zasíťovává lešení, aby omítka měla svůj čas.
  • Po důkladném proschnutí hrubé omítky můžeme nastoupit na štukování – k tomu používáme flexištuk se speciální pružnou složkou, která oproti běžnému štuku brání popraskání.
  • Poslední vrstvou nového kabátu domu je silikonový nátěr. Je kvalitnější, než všechny ostatní nátěry a navíc nám vyhovují jeho vlastnosti. Snoubí v sobě výhody akrylátových i silikátových nátěrů – je pružný, paropropustný a voděodolný. Přečtěte si o vlastnostech dalších typů fasádních barev.
  • Když už jsme byli v tom obouchávání, museli ven i původní parapety. Byly staré, nevzhledné, prorezivělé a nevyhovovaly již současným nárokům na bydlení. Po osazení nových parapetů jsme vše začistili, zabetonovali a pokračovali s fasádními úpravami.

Dům v Gorazdově ulici ovšem není jediný, který jsme opatřili novým kabátem. V Brně jsme k životu navrátili třeba secesní krásku ve Výstavní ulici. Navíc zateplujeme bytové domy i komerční budovy napříč celou jižní Moravou, a ne jen tam.

Comments are closed.

    Máte zájem o podobný projekt?    Máte dotaz, připomínku nebo chcete poptat naše služby? Využijte kontaktní formulář. V pracovní dny na vaši zprávu odpovíme do 24 hodin, můžete na sebe také zanechat pouze telefon a my se ozveme zpět.