Dotace na zateplení rodinných domů

Víme, že zateplení rodinného domu je finančně náročné a návratnost investice trvá několik let. S penězi ze státních dotačních fondů (Nová Zelená úsporám, Panel, IROP) ušetříte i polovinu nákladů, jenže – pravidla pro získání dotací nejsou jednoduchá, prokousat se administrativou je práce na desítky hodin. Budete mít čas běhat po úřadech?

Nechte to na nás, veškerou administrativu vyřídíme

Připravíme potřebné podklady, vyřídíme administrativní náležitosti, zajistíme výhodný úvěr. Připravíme pro vás vše důležité pro získání dotace z dotačního programu Nová Zelená úsporám.

Snižte energetickou náročnost stávajícího rodinného domu

  • zateplením obvodových stěn
  • zateplením střechy
  • zateplením podlah a stropu
  • výměnou oken i dveří

Celková výše dotace závisí na ploše zateplované konstrukce na obálce budovy. Výhodou je, že čím více uděláte opatření, která povedou k větší úspoře energií, tím vyšší dotaci můžete získat. Získáte až 50 % celkových způsobilých výdajů, nejvýše 550 000 Kč.

Ale pozor! Není řečeno, co vše je nutné udělat, jsou předepsané výsledky (např. dosažené hodnoty sledovaných technických parametrů nebo procentuální snížení měrné roční potřeby tepla na vytápění), kterých musíte dosáhnout.

Požadované parametry dle podoblasti podpory uvádí následující tabulka

dotace NZU tabulka

Maximální výše podpory na jednotlivé typy konstrukcí dle oblasti podpory

Zdroj: www.novazelenausporam.cz - dotace na zateplení rodinného domu

Zdroj: www.novazelenausporam.cz – dotace na zateplení rodinného domu

 

Další možností, jak snížit energetickou náročnost budovy, je využít teplo z odpadních vod. Případně můžete získat dotace na venkovní stínící techniku, jako jsou venkovní rolety, žaluzie či slunolamy.

Od 1. 9. 2018 platí, že dotaci můžete získat i při provedení prací svépomocí.  

Dotaci lze také získat na odborný posudek – 20.000,-Kč a také na zajištění odborného stavebního dozoru – 5.000,-Kč.

Věděli jste, že…

…přibližnou výši dotace si můžete předem spočítat? Státní fond životního prostředí ČR pro vás totiž přichystal dotační kalkulačku (externí odkaz).

Znáte základní podmínky programu Nová zelená úsporám?

My ano. Do detailu. S vyřizováním dotací máme totiž bohaté zkušenosti. Pokud byste si však chtěli dotace vyřídit sami, nezapomeňte, že jedna dotační žádost se vztahuje na jeden rodinný dům, ale může obsahovat kombinaci různých opatření ke snížení energetické náročnosti vašeho RD. A ještě je dobré vědět, že veškeré práce podpořené dotacemi je potřeba dokončit do 24 měsíců ode dne akceptace žádosti.

Rodinné domy, u kterých jsme zvládli zateplení i vyřízení dotací

…a je jich mnohem víc. I vám můžete pomoct.

    Chcete pomoct s dotací? Ozvěte se    Máte dotaz, připomínku nebo chcete poptat naše služby? Využijte kontaktní formulář. V pracovní dny na vaši zprávu odpovíme do 24 hodin, můžete na sebe také zanechat pouze telefon a my se ozveme zpět.