Chcete revitalizovat bytový dům? Začneme termokamerou!

První krok revitalizace bytového domu? Kontrola termokamerou. Proč? Protože z výstupů měření termokamerou stanovíme cílenější řešení zateplení. Vy, jakožto majitelé domu, nevydáte zbytečně peníze za něco, co jako zateplení možná bude fungovat, ale rozhodně to váš dům nepotřeboval. Prostě a jednoduše – navrhneme zateplení na míru vašemu domu.

Zejména u starších bytových domů je důležité posouzení příčin úniku tepla. Termovizní snímání bezdotykovou termokamerou je ideálním řešením měření teploty pláště dané budovy.

Uvidíte okem neviditelné

Moderní termokamery snímají infračervené záření, které zcela přesně ukáže kritická místa zvýšených tepelných ztrát. Některá místa jsou jasná (stará okna, děravá střecha), jindy se jedná o skrytá místa úniku tepla (špatně izolované spáry, nedostatečná izolace, prostupy vlhkosti zdivem, …).

V podstatě získáme obrázky s krásnou směsicí barev – od bílé, přes žlutou a krvavě rudou až po zelenou. Tato “duha” nám jasně řekne, kde jsou ty největší úniky tepla. Zároveň uvidíte místa, kde je zvýšené riziko vzniku plísní.

Kontrola domu termokamerouVýsledky z měření termokamerou vyhodnotíme a zpracovaný protokol s konkrétními výsledky vám zašleme. A přidáme podrobné povídání a návrhy oprav vašeho domu.

Kdy měřit, aby výsledky byly dokonalé

Optimální čas na měření je v chladných dnech, v topné sezoně – standardně se provádí od listopadu do dubna. Rozdíl mezi teplotou v exteriéru a v interiéru musí být totiž minimálně 10°C. Je jedno, jestli dům budeme snímat ve dne nebo v noci. Nesmí však hustě sněžit, pršet, svítit příliš slunce nebo být hustá mlha. Technik vás upozorní na fakt, že je nutné mít zavřená všechna okna, dveře i mikroventilace.

Comments are closed.

    Máte zájem o podobný projekt?    Máte dotaz, připomínku nebo chcete poptat naše služby? Využijte kontaktní formulář. V pracovní dny na vaši zprávu odpovíme do 24 hodin, můžete na sebe také zanechat pouze telefon a my se ozveme zpět.