Na co myslet před revitalizací prozradí rozhovor s odborníkem

Společnost Pekstav se v čele se Stanislavem Snopkem věnuje stavařině již mnoho let. Jejich specializací jsou rekonstrukce a revitalizace bytových domů. Proto jsme se rozhodli sepsat pár rad odborníka, které vám možná pomůžou v rozhodování, jak začít rekonstruovat či revitalizovat i váš bytový dům.

Mnoho lidí si stěžuje, že je dnes těžké sehnat někoho, kdo dokáže provést rekonstrukci či revitalizaci domu na výbornou. Jaké jsou podle vás předpoklady společnosti, která se zvládne o vše postarat?

Spolehlivá společnost se umí postarat nejen o samotnou rekonstrukci či revitalizaci domu, ale také o zajištění všech potřebných věcí kolem, jako je například úklid nebo zábor veřejných ploch. Pro vás jako investora by mělo být také důležité, zda vám firma bude umět poradit – a to nejen ve výběru vhodných materiálů, ale také třeba s dotacemi.

Důležité jsou především reference, které si můžete ověřit. Firma, která se nestydí za svou práci, je vždy schopná nabídnout komplexní a především kvalitní provedení prací.

Když už se SVJ rozhodne pro rekonstrukci, jaké jsou základní předpoklady opravdu dobře provedené rekonstrukce? Na co bychom si jako majitelé bytů měli dát pozor?

V první řadě musíte znát dobře stav vašeho domu. Není výjimkou, že problémy nastanou ve chvíli, kdy se objeví něco, co bylo předtím laickému oku skrytu. Proto doporučujeme provést důkladný technický průzkum, který vám prozradí, jestli náhodou dům nemá skryté statické vady a zhodnotí celkový stav budovy. Veškeré informace z technického i energetického auditu budou zaznamenány do projektu. To znamená, že s tím společnost provádějící zateplení musí počítat. Vy tak uvidíte hned na začátku postup oprav a hlavně cenu zateplení.

A samozřejmě, dobrý pozor musíte dát na detaily. Třeba když se před zateplením čistí fasáda speciálním přípravkem na řasy, tak se musí řádně opláchnout čistou tlakovou vodou a nechat řádně vyschnout. Je to pro laika neviditelná práce, se schnutím se musí počítat v harmonogramu a opticky prodlužuje dobu realizace. Ale bez toho se může za rok zateplení odlepit.

Další jsou hmoždinky. Řeklo by se obyčejná věc, ale šetřit na nich se nevyplatí. Rozhodují o pevnosti, vzniku případných tepelných mostů a když se nevhodně zakrytkují, tak na fasádě vznikají nehezké obrazce.

Jak to má obyčejný člověk provést? Ne v každém domě je totiž renomovaný odborník, který bude schopný dohlédnout právě na ty detaily, které jsou laikům skryté.

Že není na blízku žádný odborník je zcela běžná situace. Nicméně pro všechny, kteří chtějí rekonstruovat či revitalizovat je tady Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků. Tam můžete najít osobu, kterou potřebujete. Spolupráce s odborníkem, který pro vás jako investora bude vykonávat stavební dozor, je totiž nenahraditelná. A dobrý stavební dozor vám dokáže ušetřit další desítky až stovky tisíc, které byste při nekvalitně provedené revitalizaci dřív nebo později museli zaplatit.


Proč si vybrat PEKSTAV?

Charakterizuje nás pečlivost, dobrá cena a nadstandardní záruka na provedené práce v trvání 5 let. Filozofie naší firmy je jednoduchá – zákazník na prvním místě. Nezáleží přitom, jestli právě stavíme rodinný domek, revitalizujeme panelový dům nebo vyměňujeme okna na kancelářské budově.

A navíc…

  • Co domluvíme, to platí – na umělé navyšování ceny a vícenáklady nehrajeme.
  • Dodržujeme termíny – v dohodnutý den začneme, v dohodnutý den skončíme.
  • Zajistíme dotace z programu Nová Zelená úsporám (2017), IROP, a také z programu Panel 2013+

Comments are closed.

    Máte zájem o podobný projekt?    Máte dotaz, připomínku nebo chcete poptat naše služby? Využijte kontaktní formulář. V pracovní dny na vaši zprávu odpovíme do 24 hodin, můžete na sebe také zanechat pouze telefon a my se ozveme zpět.