Vrátili jsme krásu bytovému domu Na Harfě

Při téhle práci jsme si připadali téměř jako archeologové, kteří vrací zašlý lesk a slávu starodávným budovám. Byla to fuška, co vám budeme povídat. Ale všechno jsme zvládli a Na Harfě se objevila nová krásná budova.

Když jsme k domu poprvé přišli, byla omítka po smrti, podhledy promáčené a návětrná strana celá rozpadlá. A taky na nás vykoukly chyby po předchozí nástavbě dvou pater. Nezalekli jsme se ničeho a do všeho jsme se pustili s vervou sobě vlastní – zateplovalo se o sto šest a taky jsme rekonstruovali výtah, jehož původní výtahová šachta byla ze skla a v létě tam bylo nesnesitelné vedro (až 40°C).

  • Jako první jsme se zbavili staré zvětralé omítky.
  • Pak jsme se pustili do vyrovnávání křivých stěn a balkonů. Použili jsme hrubování – tedy stěrkování fasády hrubou maltou.

Posuďte sami proměnu staré omšelé dámy v hvězdu místní čtvrti

Spodní část domu čekala na náš další zásah. Minerální vatou jsme zateplili celou fasádu, spodní části balkonů a dokonce i vnitřek garáží – to abychom ochránili přízemí před prostupem chladu v zimních měsících.

U výtahu jsme demontovali stará okna a namontovali cetris desky. Vše jsme vyrovnali a zateplili polystyrenem. Jak jsme psali výše – v letních měsících bylo totiž v prosklené výtahové šachtě hotové peklo. Teploty tam dosahovaly nesnesitelných 40°C.

Budova vypadá jako nová, co myslíte? Ovšem, tento dům není sám, který jsme renovovali. K životu jsme navrátili také secesní krásku z Brna. Jo a v Praze jsme si střihli ještě jeden parádní kousek – v ulici Blattného jsme zateplovali s lešením ve vzduchu.

Comments are closed.

    Máte zájem o podobný projekt?    Máte dotaz, připomínku nebo chcete poptat naše služby? Využijte kontaktní formulář. V pracovní dny na vaši zprávu odpovíme do 24 hodin, můžete na sebe také zanechat pouze telefon a my se ozveme zpět.