Jak jsme revitalizovali dům v Hrušovanech nad Jevišovkou

Do malebného města Hrušovany nad Jevišovkou ve znojemském okrese jsme se vydali zvýšit standard bydlení obyvatelům jednoho staršího bytového domů. Na zateplení fasády jsme použili polystyren EPS tloušťky 120 mm. Celý dům jsme pak opatřili silikonovou probarvenou omítkou. Tu jsme zvolili proto, že je voděodpudivá, ale zároveň výborně paropropustná.

Další práce při revitalizaci bytového domu

  • Kromě zateplení jsme se pustili také do opravy okapových chodníčků. Demontovali jsme staré betonové dílce a místo nich jsme použili okrasné kamenivo, které je dnes velice oblíbené pro svou nenáročnou údržbu.
  • Podívali jsme se také na sokl. Ten jsme zateplili extrudovaným polystyrenem XPS a povrch jsme opatřili marmolitovou omítkou. Ta je vysoce mechanicky odolná, snadno udržovatelná a navíc skvěle voděodolná.
  • Navíc jsme osadili nové parapety. Lůžko pod nimi jsme také zateplili – použili jsme opět extrudovaný polystyren XPS.

Teď už se může relaxovat na balkoně

V další fázi jsme se vrhli také na opravu stávajících balkonů. Vyspravili jsme stávající podesty, natáhli jsme stěrku a perlinku a dodali nová zábradlí. Na výplně zábradlí jsme použili Cetris desky. U dvou balkonů jsme přidali i obloukovou stříšku. Vznikl tak perfektní prostor pro odpolední relax.

U lodžií na zadní straně domu jsme zábradlí pouze opravili a dodali mu nový nátěr.

 


Úspěšně jsme revitalizovali i další stavby napříč celou Českou republikou. Tak třeba

Comments are closed.

    Máte zájem o podobný projekt?    Máte dotaz, připomínku nebo chcete poptat naše služby? Využijte kontaktní formulář. V pracovní dny na vaši zprávu odpovíme do 24 hodin, můžete na sebe také zanechat pouze telefon a my se ozveme zpět.