Pěkný dům v Pěkné ulici

Pustili jsme se do kompletní rekonstrukce (v současné době kromě přízemí) starého omšelého paneláku a nyní si dům nezadá s kdejakou moderní novostavbou široko daleko. Starý panelák by ani původní architekt nepoznal. Dům se nyní pyšní luxusními balkony, trendy světle šedou barvou omítky s kontrastní antracitovou barvou oken a perfektním požárním zabezpečením.

Dům šetří náklady obyvatel

Na zateplení bytového domu jsme použili polystyren o tl. 140 mm, který je v současnosti nejpoužívanějším materiálem. Mezi jeho hlavní výhody patří snadná opracovatelnost a především velmi příznivá cena. Při zateplení polystyrenem se cena jednoho zatepleného m2 pohybuje kolem 700 Kč.

TIP
Podrobné informace o cenách a vše, co se kalkulace týká, najdete v našem orientačním ceníku.

Perfektní požární zabezpečení

Neustálé změny v legislativě nepřekvapí snad nikoho. I my jsme na ně připravení. Od 1.8.2016 vešla v platnost upravená norma o požární bezpečnosti. Použili jsme navíc pásy z minerální vaty na všechna riziková místa, přesně tak, jak norma káže. Náklady na zateplení tak oproti plnému využití polystyrenu stoupli o cca 5 %.

Jak jsme pracovali

Původní fasádu jsme čistili ocelovými kartáči i vapkou. Takto očištěný povrch jsme mohli konečně napenetrovat a začít se zkouškami na hmoždinky a přídržnost lepidla (ostatně jako vždy, když provádíme rekonstrukci).

Ještě před lepením samotného zateplovacího systému EPS jsme museli vyrovnat nerovnosti podkladu. Meziokenní výplně byly jako noty na buben a poskakovaly na všechny světové strany. V některých místech byly rozdíly i 8 cm. Po vyrovnání jsme se mohli pustit do lepení izolantu. Vzhledem k typu stavby jsme zvolili izolant tloušťky 140 mm, který obyvatelům domu zajistí perfektní tepelný komfort.

Balkony jako z alabastru

Stavaři v předchozích letech byli velice kreativní a zřejmě chtěli dům ozvláštnit různě posazeným balkonovým zábradlím. I s tímto vzkazem z dob minulých jsme se poprali a všechny nerovnosti vyrovnali. Na některých místech to bylo obtížné, protože jsme museli použít menší tloušťku izolantu oproti zbytku budovy.

V detailech balkonů, které by mohli po čase námahou praskat, jsme použili dilatační lištu. Na závěr jsme oplechovali celé zábradlí, takže v něm teď nebude stát voda a funkčnost zateplovacího systému tak zůstane neporušena.

Ze strany ulice jsme domu dali závěsné ocelové balkony, které celou stavbu ozvláštní a dodají jí punc luxusu.

 

Comments are closed.

    Máte zájem o podobný projekt?    Máte dotaz, připomínku nebo chcete poptat naše služby? Využijte kontaktní formulář. V pracovní dny na vaši zprávu odpovíme do 24 hodin, můžete na sebe také zanechat pouze telefon a my se ozveme zpět.