Výrobci fasádního polystyrenu a zkušenosti s nimi

Styrotrade, a.s.

Společnost je významným dodavatelem komponentů pro zateplovací systémy ETICS. Hlavní činností společnosti Styrotrade je výroba mnoha výrobků z pěnového polystyrenu. Mimo jiné také široké spektrum materiálů pro zateplení budov, jako jsou tepelně izolační desky EPS, perimetrické a soklové desky, nebo třeba izolační desky s útlumem kročejového hluku.

“Mám zatepleno Styrotherm od Styrotrade, jak podlahu, tak i fasádu. Cenově to velký rozdíl nebyl (nechával jsem si nacenit vždy odpovídající variantu také v bílém polystyrenu). Ale pravda je, že jsem kupoval vždy s velkým předstihem v nějaké akci. Podlaha je zateplená 150 mm 100 Styrotherm Plus, fasáda pak 220 mm Styrotherm 70. K vlastnostem: nevím, jestli izolační vlastnosti jsou přesně takové, jak píšou, ale vzhledem k ceně za jakou jsem je kupoval, tak jsem to až nějak přehnaně neřešil.”

Zdroj recenze: forum.tzb-info.cz/117825-polystyren-neopor-styrotherm

Bachl

Společnost BACHL se řadí mezi mezinárodní koncerny, které mají své výrobní závody nejen u nás (v Brně), ale také v Německu a Maďarsku. Zabývá se výrobou moderních izolačních hmot z polystyrenu a polyuretanu. Mimo jiné u nich můžete sehnat také různé polyetylenové stavební a balicí fólie, parozábrany či stavební výrobky z betonu.

Styrotrade, ani Bachl nezklamou, osobně ale doporučuji nepracovat s EPS 70, ale objednat EPS 100, má lepší parametry a životnost. Rozdíl na ceně je minimální. Musíte jej ale objednat (dodací lhůty okolo 7-14 dní), nebývá běžně skladem. Nezapomeňte, že 100F má kromě tuhosti, navíc ještě o něco lepší tepelně izolační parametry než 70F.

Zdroj recenze: https://www.dumachalupa.cz/forum/zatepleni/od-koho-eps-70-f-na-zateplene-fasady-5133-1425-6236/

Baumit

Společnost Baumit je na českém trhu již od roku 1993. Vyrábí vše potřebné pro zajištění energeticky úsporného bydlení. Nabízí 9 typů zateplovacích systémů, proto jsou schopni nabídnout každému řešení na míru. V jejich portfoliu naleznete i zateplovací systém Baumit open, který svou prodyšností reguluje vlhkost vzduchu na optimum.

U starších domů doporučuji zateplení děrovaným polystyrenem v systému Baumit OPEN. Tl. 120mm. Je to paropropustný systém a u starých domů dobře funguje. Náklady na energie se mohou snížit až o 30%.
Zdroj recenze: eshop.zofi.cz/diskuze

Isover

Společnost ISOVER se dlouhodobě řadí mezi společnosti s nejširší nabídkou tepelných, zvukových či protipožárních izolací. Mimo jiné u nich najdete kvalitní extrudovaný i expandovaný polystyren, produkty z čedičové i skelné vlny nebo různé doplňky pro systémová izolačaní řešení. V současné době se soustředí na rozvoj strategie Multi-komfortního domu, kdy vám izolace zajistí nejen tepelný komfort, ale také akustický.

Není elektro staticky nabitý a skvěle izoluje. Jen jsem čekal o trochu větší tvrdost. Ovšem rozhodně vřele doporučuji, je s ním o hodně lepší práce než s klasickým polystyrenem.

Zdroj recenze: https://izolacni-materialy.heureka.cz/isover-eps-greywall-20-mm/recenze/

SEPAS

Tradiční český výrobce pěnového polystyrenu z Valašská se zaměřujeme na jeho zpracování od začátku až do konce – tedy od výroby až po finální výstup dle požadavků klienta. Bloky pěnového polystyrenu následně formátují pomocí moderních lisů a forem. Použitý polystyren sbírají, recyklují a dále používají.

KVK penopol

Společnost se sídlem v Pardubicích vám nabídne klasický bílý polystyren, moderní šedý pěnový polystyren, perimetry i spádové desky. Jejich specialitou jsou řešení pro zateplení a odvodnění plochých střech.

Velkou výhodou je zajištění rozměru podle potřeby. Ovšem na druhé straně mínus je neuvěřitelná neochota a nezájem výrobce dodat zboží přímo odběrateli. Pokud seženete obchodníka, který vám objednávku zprostředkuje, máte vyhráno a můžete si dojet pro polystyren přímo k výrobci „Penopol“.
Zdroj recenze: https://izolacni-materialy.heureka.cz/penopol-eps-70-f-120-mm/recenze/#section

Ceresit Ceretherm

Za zateplovacími systémy Ceresit Ceretherm stojí společnost Henkel. Nabízí spotřebitelům devět systémů pro zateplení domu – jednoduchá řešení za použití systémů ETICS. Všechny systémy vynikají jednoduchou aplikací, paropropustností a odolnosti vůči počasí. Společnost vždy nabídne komplexní řešení – jak pro starší domy, tak pro novostavby.

Jedná se o zateplení polystyrenem, který se lepí na montážní pěnu, kotví se hmoždinkami EJOT STR H, stěrková vrstva se provádí s lepidlem se skelnými a kevlarovými vlákny s vloženou síťovinou, následná úprava pastovitou omítkou. Polystyren na pěně výborně drží a mám s tím velmi dobré zkušenosti z našich staveb.

Zdroj recenze: eshop.zofi.cz/diskuze

3 rady z praxe

Objednávejte s předstihem

  • V průběhu roku se ceny mění. Nečekejte na poslední chvíli, v sezóně totiž ceny rostou. Pokud si izolační materiál objednáte s dostatečnou časovou rezervou, budete ho mít připravený včas a získáte jej za dobrou cenu. Navíc budete mít čas zajistit si nabídky od více dodavatelů.

Pozor na rovinatost desek

  • Ať už se rozhodnete pro jakéhokoliv dodavatele polystyrenu, vždy zkontrolujte rovinatost jejich desek. Všechny desky musí být dobře seřezané a neprohnuté. V opačném případě musíte brousit, lepit, vylepšovat… a to je další zdržení.

Zajistěte si stavební firmu včas

  • Pokud na izolaci domu budete volat odborníky, poptejte je s předstihem. Budou mít čas zajistit lepší cenu polystyrenu a materiál bude připravený včas. Vyhnete se tak prodlevám způsobených zpožděnou dodávkou materiálu.

Comments are closed.

    Máte zájem o podobný projekt?    Máte dotaz, připomínku nebo chcete poptat naše služby? Využijte kontaktní formulář. V pracovní dny na vaši zprávu odpovíme do 24 hodin, můžete na sebe také zanechat pouze telefon a my se ozveme zpět.