Využíváme nový typ omítky s technologií Double Dry

Omítka Ceresit CT 174Společnost Ceresit přišla na trh s novinkou v podobě povrchových úprav u fasádních zateplovacích systémů – představili nám nové omítky s technologií Double Dry. Jedná se o novou generaci silikonových a silikon-silikátových omítek, které mají vylepšené parametry hydrofobnosti a paropropustnosti.

Dvojitý efekt suché fasády má velmi nízkou nasákavost (třída W3), ale zároveň vysokou propustnost vodních par (třída V1), tzn. že fasáda může “dýchat”. Kapky vody se proto nevsakují do struktury omítky, ale vytvářejí malé perličky, které po omítce stékají dolů. A co na omítce přesto ulpí, se díky její husté struktuře nevsákne, ale rychle odpaří.

Hlavními výhodami této zbrusu nové omítky jsou

  • dlouhá životnost – další fasádu na domě budou řešit už vaše děti
  • vysoká přídržnost k podkladu, což velice usnadňuje a urychluje práci s omítkou
  • vysoká odolnost vůči UV záření a povětrnostním vlivům, díky čemuž se prodlužuje životnost omítky
  • pastovitá forma zajistí možnost okamžité zpracovatelnosti, nemusíte ji nijak míchat, ředit, připravovat
  • nový typ omítek je vhodný pro systémy Ceresit Ceretherm a Ceresit Ceretherm Wool

A protože rádi pracujeme s ověřenými a špičkovými produkty, budete mít i vy možnost vyzkoušet na vlastní fasádě výhody této omítky.

Proč je dobré mít kvalitní omítku?

Plísně na fasádě

Plísně na fasádě

Dům a omítka fungují podobně jako lidské tělo. Naše tělo se potí a potem vylučuje škodlivé látky. Stejně tak se “potí” i váš dům. Omítka funguje jako vaše kůže, proto musí “dýchat”. Pokud není omítka paropropustná, veškerá vlhkost a škodliviny zůstávají v domě. Následně se vám doma začnou tvořit na stěnách fleky plné nebezpečných plísňových spór. Proto je dobré do omítky zainvestovat a pořídit si takovou, která umožní vašemu domu volně dýchat.

Velmi nízká savost a vysoká propustnost vodní páry u nové generace silikonových omítek Ceresit zásadně ovlivňují chování fasády. Fasáda tak snadno neprovlhne a po dešti její vnější povrch velmi rychle vyschne. Výrazně ztížené jsou podmínky pro vznik nepřátel fasády – řas a plísní (víme také, jak se s nimi vyrovnat). Vlhkost a špína to mají také mimořádně ztížené, nová generace silikonových omítek má zvýšenou odolnost proti zašpinění a je samočistící – špína je jednoduše smyta vodou. Zvýšená je také odolnost proti mechanickému namáhání a vzniku trhlin.”

Zdroj: http://www.ceresit.cz/cz/Aktuality/omitky-s-technologii-double-dry.html

Typy omítky Ceresit Double Dry

Přečtěte si více o vlastnostech dalších fasádních barev.

Comments are closed.

    Máte zájem o podobný projekt?    Máte dotaz, připomínku nebo chcete poptat naše služby? Využijte kontaktní formulář. V pracovní dny na vaši zprávu odpovíme do 24 hodin, můžete na sebe také zanechat pouze telefon a my se ozveme zpět.