Zateplovací systém ETICS

Systém ETICS je kontaktní tepelně-izolační kompozitní systém na bázi polystyrenu nebo minerální vaty. Jeho název je vytvořen z prvních písmen anglického názvu External Thermal Insulation Composite System.

Skládá se z průmyslově zhotovených výrobků a jeho skladba je pevně stanovena. Stejně tak jsou pevně daná pravidla instalace do stavby. Je vhodný pro rodinné domy i velké bytové nebo administrativní budovy.

Isover etics

Ukázka zateplení ETICS Isover

Aplikace zateplovacího systému ETICS na dům

 • Nejprve se nalepí a následně ukotví vybraná tepelná izolace k pevnému a jednotnému podkladu. Většinou je nutné podklad vyrovnat, odstranit nečistoty, doplnit. Způsob kotvení je vždy trochu jiný podle výrobce.
 • Na takto připravenou izolaci se natáhne základní vrstva stěrkové hmoty. Do ní se později vtlačí skleněná síťovina, která daný povrch zpevní. Síťovina se ještě “zakryje“ další vrstvou stěrkové hmoty. Tím je základní vrstva ukončena.
 • Následuje omítání – můžete zvolit probarvenou omítku se zatíranou nebo rýhovanou strukturou. V současné době je trh bohatý na výběr typů omítek (akrylátové, silikonové, silikátové, minerální) i barevných odstínů.
weber ukázka etics složení

Ukázka z technologického postupu pro Weber ETICS

Pozor na omítku, je to prevít

Při výběru omítky se dobře poraďte s dodavatelem zateplovacího systému. Každý typ omítky je jiný nejen svým názvem, ale liší se hlavně svými difuzními vlastnostmi (jak moc jsou omítky “paropropustné” – tedy jak moc propouští páru, která jde z domu ven). Špatně zvolená omítka v kombinaci s nevhodným typem podkladu totiž dokáže negativně ovlivnit tepelný režim i celkovou vlhkost konstrukce systému. A pak kvetou zdi.

Ideální řešení zateplení panelových domů – ETICS

Zapomeňte na dlouhé dohadování na všemožných schůzích. Díky systému ETICS si odsouhlasíte jednoho dodavatele a o nic víc se starat nebudete. A máte jistotu, že veškerý použitý materiál bude splňovat požadavky současné normy ČSN 73 0540-2 (Tepelná ochrana budov).

Víte, že

 • zateplením ušetříte 40 – 50 % nákladů na vytápění ročně?
 • díky zateplení ETICS se vám zkrátí otopná sezóna?
 • výměnou oken snížíte energetickou náročnost domu až o 20 %?
 • zateplení je výhodná investice? Hodnota domu na trhu realit stoupne
 • na vytápění můžete použít zdroj tepla s nižším výkonem, a tím zase ušetřit?
 • v interiéru díky zateplení výrazně vzroste tepelná pohoda? V létě se doma udrží příjemný chládek, v zimě zase teplo. Stačí si sáhnout na zeď…

A takto vypadají zateplené domy

Systém ETICS přináší i stavební a technické výhody

Komplexní řešení zateplení pomocí kontaktního systému vám u novostaveb umožní použít užší a lehčí zdivo, čímž odlehčíte vašemu rodinnému rozpočtu. Navíc odstraňuje tepelné mosty, které jsou na domě nežádoucí (zamezuje případné devastaci zdiva). Obvodový plášť bude také ochráněn před působením klimatických podmínek. Celkově prodlouží životnost objektu.

Velkým strašákem některých zájemců o komplexní zateplení je plíseň. Se správně provedeným systémem ETICS se bát nemusíte. Zamezuje totiž jak vzniku plísní, tak i vzniku a šíření mikroorganismů. Potěšíte i planetu Zemi, váš dům totiž podstatně sníží produkci emisí CO2.

“Z vlastní zkušenosti můžu zateplení touto metodou jen doporučit. V bytě se nesmírně zlepšila tepelná pohoda. A hluk zvenku už není tolik slyšet a neruší nás při tradiční nedělní siestě.”

V průběhu posledních let je zateplení ETICS takřka nepostradatelné, protože prokázalo dlouhodobou spolehlivost a má skvělý poměr cena/výkon. Navíc rostou požadavky na požární bezpečnost. Díky tomu jsou zateplovací systémy posouvány na stále vyšší kvalitativní úroveň. I my dodržujeme nejnovější normy, například při poslední kompletní revitalizaci velkého panelového domu v Praze. Tam jsme kombinovali polystyren, vatu a navíc pracovali na lešení jen zavěšeném na fasádě.

A jak vypadají ETICSem zateplené domy? Mrkněte na naše reference.

Přidej komentář

Váš email nebude nikde publikován nebo sdílen. Vyžadovaná pole jsou označena *

  Máte zájem o podobný projekt?  Máte dotaz, připomínku nebo chcete poptat naše služby? Využijte kontaktní formulář. V pracovní dny na vaši zprávu odpovíme do 24 hodin, můžete na sebe také zanechat pouze telefon a my se ozveme zpět.