Zvelebili jsme bytový dům ve vinařské obci Šatov

Představte si to: sedíte u vína, se známými i sousedy probíráte nejnovější události, děti radostně skotačí na hřišti, slunce svítí a… za vámi ošklivý šedý barák, který pamatuje snad víc než vy. A proto jsme přijeli do malebné vinařské obce Šatov, abychom “rozsvítili” další bytový dům.

Účinné zateplení za rozumnou cenu

Na zateplení bytového domu jsme použili polystyren o tloušťce 140 mm, který je v současnosti nejpoužívanějším materiálem. Mezi jeho hlavní výhody patří snadná opracovatelnost a především velmi příznivá cena. Při zateplení polystyrenem se cena jednoho zatepleného m² pohybuje kolem 700 Kč.

Dle upravené normy o požární bezpečnosti jsme na tuto budovy mohli použít na většinu ploch pouze polystyren. Jen sokl domu je z extrudovaného polystyrenu, který je díky svému složení méně nasákavý, tudíž výborně odolává vlhkosti. Výrazné dešťové ani sněhové přeháňky už teď dům neohrozí možným zatečením.

Odpolední posezení na balkoně se sklenkou dobrého vína

Dřív takřka nemyslitelné. Nebo spíš jen na vlastní nebezpečí. Balkony byly totiž ve velice špatném stavu. Podlahy jsme kompletně opravili, udělali zcela nový profil a zajistili vhodnou hydroizolaci. Stávající zábradlí jsme opatřili novým nátěrem a doplnili o Cetris desky. Ty jsme také opatřili novým nátěrem.

Na rekonstrukci balkonů jsme použili 35 kontaktních izolačních desek Kooltherm z tuhé pěny. Mají menší tloušťku než polystyren použitý na zbytku domu. Jádro těchto desek tvoří tuhá fenolická pěna s uzavřenou buněčnou strukturou. To znamená, že nám stačí dát desku Kooltherm pouze o tloušťce 70 – 80 mm a dosáhneme stejného prostupu tepla a úspory na vytápění jako při použití zateplení polystyrenem o tloušťce 140 mm.

Setkání SVJ už má úroveň

Jedná se o menší bytový dům, obyvatelé se dobře znají a tak se hojně scházejí na schůzích SVJ, kde se probírají více i méně důležité věci. Dřív schůze probíhala v garáži. Tam v podstatě probíhá i nadále, jen už to má podobu samostatné místnosti. Stará garážové vrata jsme zazdili a osadili nové plastové dveře. Prostor tak více vyhovuje účelu, ke kterému je využívaný.

Odolná okna a jeden klíč

Stará okna jsme vyměnili za nová plastová, která jsou odolná a mají delší životnost. Dodali jsme i nové parapety, které dají oknům ten správný šmrnc. Taky jsme vyměnili dveře a zámky. Teď už stačí jeden klíč k několika dveřím. Navíc jsme instalovali i elektrického vrátného, takže z pohodlí domova nyní obyvatelé domu otevřou všem návštěvám. To ocení zejména ti z vyšších pater, dům je totiž bez výtahu.

Comments are closed.

    Máte zájem o podobný projekt?    Máte dotaz, připomínku nebo chcete poptat naše služby? Využijte kontaktní formulář. V pracovní dny na vaši zprávu odpovíme do 24 hodin, můžete na sebe také zanechat pouze telefon a my se ozveme zpět.